російський олігарх стверджує, що став таємним власником усієї медіагрупи Forbes, — WP

російський бізнесмен Магомед Мусаєв, якого пов’язують із кремлем, у приватних розмовах стверджував, що став власником усієї медіагрупи Forbes

російський олігарх стверджує, що став та…

Про це пише Washington Post із посиланням на п’ять аудіозаписів і один відеозапис розмов бізнесмена з партнерами, передає Depo.ua.

"Ви розумієте, коли у вас в руках ключ від найавторитетнішого світового бренду, це дає доступ до будь-кого", — цитує Мусаєва видання.

Водночас 28-річного Остіна Рассела, який у травні 2023 року за 800 мільйонів доларів придбав 82% акцій Forbes Global Media Holdings, Мусаєв називає "обличчям" угоди.

"Ви розумієте, я працюю не кувалдою і не скальпелем, а лазером", — додав російський бізнесмен.

WP зауважує, що Рассел разом із топменеджерами медіагрупи Forbes був на 60-річчі Мусаєва, яке він святкував у Нью-Йорку в червні цього року.

Проте у коментарі виданню американський підприємець заперечив будь-яку причетність Мусаєва чи будь-яких російських громадян до угоди.

"[В угоді] немає жодного долара [російського] капіталу, жодний китайський чи російський громадянин або організація [не причетні], включно з Мусаєвим", — заявив Рассел.

У першому коментарі WP Мусаєв сказав, що будь-яке припущення, що він контролював угоду, є "абсолютною нісенітницею" і "жахливим міфом". Він також заперечував, що міг сказати своїм колегам, що купив Forbes. В іншій заяві, надісланій електронною поштою, він додав: "Я не інвестував у цю операцію і не планую інвестувати будь-яким способом у майбутньому, прямо чи опосередковано".

У травні американське видання Axios повідомляло з посиланням на двох неназваних співрозмовників, що Мусаєв справді залучив Рассела до процесу придбання Forbes, хоча в ньому не було названо Мусаєва інвестором чи покупцем.

За словами двох джерел, заявка Рассела на придбання контрольного пакету акцій Forbes привернула увагу Комітету з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах (CFIUS).

У листі від 9 серпня сенатор Том Коттон (Арканзас) і сенатор Марко Рубіо (Флорида) також закликали міністра фінансів Джанет Єллен, яка очолює CFIUS, переглянути угоду, стверджуючи, що Рассел "маскується під головного покупця", тоді як "очевидно, що він є просто каналом для більших іноземних інвесторів".

Зазначимо, Мусаєв побудував свою кар’єру за допомогою зв’язків свого тестя, впливового колишнього лідера Дагестану, якого призначив президент росії володимир путін. Тесть Мусаєва донедавна був спеціальним представником росії в Організації ісламського співробітництва.

Також Мусаєв працював в уряді Москви, керуючи великим виставковим центром, а згодом очолив відділ з інновацій. За словами бізнесмена Павла Черкашина, Мусаєв через свого тестя входив у близьке оточення пов’язаного з кремлем мільярдера Сулеймана Керімова, також дагестанця.

WP зауважує, що у 2016 році Мусаєв допоміг Расселу отримати початкові інвестиції на суму 20 мільйонів доларів для тоді ще молодої компанії Luminar. Ця рання частка стала другим за величиною зовнішнім акціонером компанії.

Через два роки, у 2018 році, Мусаєв придбав права на видання Forbes russia. Колишній старший співробітник зазначив, що Мусаєв не міг керувати російським Forbes без схвалення кремля. 

"Сьогодні неможлива ситуація, коли б ЗМІ не спілкувалися з кремлівськими структурами", — сказав цей колишній співробітник, який говорив на умовах анонімності через страх покарання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme