Російський бізнес домовляється про зняття санкцій в Україні, - ЗМІ

Російські транспортні компанії, проти яких Україна ввела економічні санкції, намагаються домовитися про виключення зі списку санкцій РНБО
Depo.Гроші
26 вересня 2016 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє "Лівий берег".

"Росіяни намагаються домогтися скасування українських санкцій в найбільш болючій для них транспортній сфері. Не залишає спроб відновити польоти в Україну "Аерофлот". Адже збитки транспортників РФ від українських санкцій в чотири рази перевищують втрати українських авіаперевізників від аналогічних заходів з боку Росії. Бажання російської авіації повернутися в міста України настільки велике, що про нього говорять не представники окремих компаній, а глава Мінтрансу РФ Максим Соколов. При цьому відмовлятися від польотів в окупований Крим російська державна авіакомпанія не збирається", - пише видання.

За його інформацією, домовитися про повернення на український ринок залізничних вантажоперевезень також намагається російська "Перша вантажна компанія", яка була включена в "чорний список" за постачання російських військових вантажів в Крим і на контрольовані сепаратистами території Донбасу. Хоча ще в 2015 році посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що діяльність ПВК та її української "дочки" загрожує національним інтересам, безпеки і територіальної цілісності України.

"Журналісти неодноразово зустрічали в непідконтрольних Україні районах Донецької та Луганської областей вагони ПВК, навантажені вугіллям, лісом і чавуном. За словами нардепа Дмитра Тимчука, на сьогодні зібрано достатньо свідчень очевидців і фотодоказів того, що російські залізничні компанії доставляли бойовикам на Донбас з території Росії техніку та боєприпаси", - зазначає видання.

Заступник голови фракції БПП в парламенті Олексій Гончаренко пояснює, що українські санкції спрямовані проти компаній, які ведуть діяльність на окупованих територіях. Тому скасовувати обмеження проти бізнесу, який працює в Криму і на Донбасі не можна.

"Потрібно бути послідовними і дотримуватися наступного принципу: якщо "Аерофлот" літатиме в Крим, значить, він не повинен літати в Україну. Тому що ми добиваємося, щоб вводилися санкції для всіх, хто, наприклад, будує міст в Крим. Як ми можемо самі не вводити ці санкції", - підкреслює Олексій Гончаренко.

Нагадаємо, 16 вересня президент Петро Порошенко повідомив про розширення санкційного списку щодо юридичних та фізичних осіб Росії за порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші