Росіян хочуть залишити без імпортного шоколаду

Глава Россільгоспнагляду Сергій Данкверт заявив про те, що у відомстві розглядають питання про заборону імпорту в Росію шоколаду та деяких інших кондитерських виробів
Depo.Гроші
19 червня 2015 08:14
ФОТО: depo.ua

За словами Данкверта, рішення залежатиме від санкцій, які в майбутньому можуть бути прийняті відносно Росії з боку Євросоюзу і США, передає depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

Також, чиновник зазначив, що внести в список заборонених на ввіз продуктів шоколад та інші солодощі його просили російські сільгоспвиробники.

"Можна було свого часу, приймаючи відповідні заходи, "закрити" всі кондитерські вироби. Це набагато більш широка для наших фабрик всередині країни можливість розширити асортимент. Фабрик у нас достатньо, і ми могли розвивати це", - заявив Данкверт.

Раніше, через падіння курсу рубля і обмеження на постачання сировини, виробники шоколаду в Росії думали про зупинку виробництва солодкого продукту.

Розрахунки, зроблені виробниками, показали, що собівартість звичайної плитки молочного шоколаду в Росії за останній рік в середньому зросла на 50%.

У вересні минулого року ф'ючерси на какао-боби злетіли до максимуму трьох років на побоюваннях, що лихоманка Ебола в Африці спровокує скорочення поставок цієї сировини.

Також, компанії-виробники шоколаду через брак какао на світовому ринку змушені приймати непрості рішення - зменшувати вагу плиток або збільшувати ціни.