Росія захопила третину ринку дизпалива в Україні

За підсумками липня на поставки з Росії припало 32% імпорту дизпалива в Україні
Depo.Гроші
17 серпня 2016 12:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє галузеве видання OilNews з посиланням на дані дослідження ринку "Консалтингової групи" А-95 ", передає depo.ua.

Згідно з дослідженням, імпорт дизпалива в Україні в липні знизився на 6%, до 440 тис. Тонн.

При цьому тільки 45% поставленого обсягу припало на білоруський ресурс (близько 200 тис. Тонн), в той час як в попередні місяці його частка становила три чверті всього імпорту.

Як зазначає видання, основним фактором зниження білоруської частки стало збільшення поставок з Росії до 142,5 тис. Тонн, що становить вже 32% всього імпорту. При цьому 68 тис. Тонн російського палива було поставлено нафтопродуктопроводом "ПрикарпатЗахідтранс".

Також в липні знизилися поставки із заводів Orlen. Основний обсяг палива надійшла з Литви, в той час як роком раніше основною точкою відправлення був Плоцький НПЗ в Польщі.

При цьому на українського виробника (ПАТ "Укртатнафта" Ігоря Коломойського і державне ПАТ "Укргазвидобування") в липні довелося 24% бензинів і 12% дизпалива.
Читайте також: "Лукойл" отримав дозвіл на поставки російського дизпалива в Україні
Як повідомлялося, "ПрикарпатЗахідтранс" на початку червня відновив роботу української ділянки нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок".

З середини червня українські оператори почали реалізацію дизпалива Євро-5 з продуктопроводу.

Російська держкомпанія "Транснефть" в березні продала нафтопродуктопровід "Прикарпат Захід Транс", який знаходиться в Україні, швейцарської компанії International Trading Partners AG, серед контрагентів якої є структури, що належать людям з орбіти Віктора Медведчука. При цьому в організації Медведчука "Український вибір" спростували його відношення до угоди.

Магістраль пов'язувала російську систему продуктопроводів і Мозирський НПЗ в Білорусі з західним кордоном України. До початку війни по трубопроводу щорічно поставлялося 20-25% (до 1 млн тонн) російського дизпалива. Приблизно такі ж обсяги йшли транзитом через Україну в Угорщину.

 

Більше економічних новин читайте на