Росія "віджала" сонячну енергетику братів Клюєвих у Криму

Федеральна служба судових приставів Росії за позовами некомерційної організації Фонд захисту вкладників опечатала і наклала арешт на всі сонячні електростанції, що належать братам Андрію та Сергію Клюєвим
Depo.Гроші
19 травня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в рішеннях Арбітражного суду окупованого Криму, повідомляє depo.ua з посиланнням на "Ліга.бізнес".

Арешт накладено на активи компаній "Капела Солар", "Юпітер Солар" та "Оріон Солар", які володіють трьома чергами сонячної електростанції в Миколаївці загальною потужністю 69,7 МВт.

Також заарештована сонячна електростанція в Родниковому потужністю 7,5 МВт, (записана на компанії Крайміа Солар 1, Крайміа Солар 2, Крайміа Солар 3, Крайміа Солар 4, Крайміа Солар 5), та сонячна електростанція в Охотникові потужністю 82,65 МВт (Омао Солар , Оспрій Солар, Оріол Солар, Оузіл Солар).

Нагадаємо, Active Solar належить екс-главі Адміністрації президента Андрію Клюєву і його брату Сергію. Керує австрійською компанією зять Андрія Клюєва Каве Ертефай.

Однак через втрату українських "зелених тарифів", сонячні електростанції в окупованому Криму не змогли погасити взяті в російських банках кредити, тому їх активи перейшли у заставу "Ощадбанку". 

Також в січні-лютому минулого року Господарський суд Києва стягнув з групи компаній Activ Solar 53,5 млн євро, і $83 млн прострочених боргів. Клюєви перереєстрували свої кримські компанії за російським законодавством в січні цього року.