Росія вмовляє Китай скасувати мито на вугілля - збитки мільярдні

Рік тому, 15 жовтня, за рішенням міністерства фінансів КНР почали діяти мита на ввезення в Китай російського вугілля
Depo.Гроші
23 жовтня 2015 08:47
ФОТО: depo.ua

КНР ввела мито на коксівне і антрацитне вугілля - 3%, на кам'яне вугілля - 6%, а для всіх інших вугілля - 5%. Мита діють всього рік, але Росія вже встигла відчути від цього ефект, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Як зазначає видання, через мита експорт російського вугілля в Китай скоротився в 2 рази в грошовому вираженні до $1,1 млрд, на 36% - у фізичному: 16,5 млн тонн, при тому що ціни на коксівне і енергетичне вугілля в середньому впали на 20%.

Мінекономрозвитку Росії вирішило виправити ситуацію, розповів перший заступник міністра економічного розвитку Олексій Лихачов. Міністерство веде переговори з китайськими колегами про повернення нульової ставки на ввезення російського вугілля в Китай.

Лихачов зазначає, що Китай не порушив свої зобов'язання щодо СОТ, встановивши мита на вугілля (мита діють для всіх учасників організації торгівлі), однак російська сторона поставила питання про їх скасування на міжурядовій комісії.

"Поки йдеться виключно про добру волю китайської сторони", - уточнив Лихачов.

Як зазначають співрозмовники видання, Росія веде переговори про скасування мита буквально з моменту їхнього запровадження. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші