Росія вимагатиме повного погашення боргу України - Мінфін Росії

Росія вимагатиме повного погашення Україною євробондів на 3 мільярда доларів в грудні поточного року
Depo.Гроші
27 серпня 2015 23:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр фінансів Росії Антон Силуанов, передає depo.ua з посиланням на "Прайм".

"Ми завжди стояли і будемо вимагати від України виконання зобов'язань в тих обсягах, які нею були взяті при наданні коштів Фонду національного добробуту. Ми будемо настійно вимагати повернення коштів у повному обсязі у грудні поточного року в розмірі 3 мільярдів доларів з урахуванням сплати відповідних відсотків", - сказав Силуанов.

Раніше міністр фінансів України Арсеній Яценюк заявив, що Україна домовилася з кредиторами про реструктуризацію боргу, зокрема, про списання 20% заборгованості.

Силуанов заявив, що Росія не буде брати участь у реструктуризації боргу, про яку раніше заявляв Арсеній Яценюк.

"Ми себе відносимо до офіційних кредиторів, і питання врегулювання боргу спочатку стоїть з комерційними кредиторами, а питання врегулювання боргу з офіційними кредиторами, з державами як Росія розглядається окремо", - сказав він.

Україна в грудні 2013 року розмістила дворічні євробонди загальним обсягом 3 мільярди доларів за неринковою ставкою, випуск був повністю викуплений Росією.

Силуанов зазначив, що цей борг не є комерційним.

"Коли (Україні) надавалися кошти з ФНБ, то ми їх надавали під 5% річних. Це була підтримка бюджету України", - сказав він.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.