Росія вимагає від України повернути ГОСТи і відмовитися від євростандартів

Росія в рамках переговорів щодо запровадження з 2016 року вільної торгівлі Україна-ЄС пропонує, щоби Київ повністю відмовився від євростандартів
Depo.Гроші
9 грудня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

За проектом Москви, в промисловості треба повернути старі норми українського нормативного поля, не сумісні з європейськими. Причому – навіть у тих сферах, де такі технічні регламенти вже запроваджені, передає depo.ua з посиланням на "ЄвроПравду".

За вимогою РФ, Київ має повернути всі ГОСТи та ДСТУ, які діяли станом на весну 2014 року. "Тобто ми маємо забути про європейські стандарти і для промтоварів, і для продовольчої продукції", - йдеться у статті.

Росія раніше вже визначила та погодила з ЄС та Україною сім промислових категорій, що цікавлять її найбільше (переважно – у сфері машинобудування). В них неєвропейські норми мають зберігатися "до 2025 року", а в усіх інших – "на термін до 5 років".

І, наостанок, для російських товарів, які постачаються на територію України, пропонується довічно (адже дата завершення періоду не зазначена) застосовувати не українські стандарти, адаптовані до вимог ЄС, а "технічне регулювання та фітосанітарні стандарти СНД".

В разі узгодження всіх перерахованих вимог Російська Федерація готова відмовитися від своїх намірів впровадити з 1 січня економічні санкції проти України.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші