Росія не буде реструктуризувати Україні $3 млрд боргу

Росія не погодиться ні на яку реструктуризацію боргу України на $ 3 млрд
Depo.Гроші
17 квітня 2015 05:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр фінансів Росії Антон Силуанов у відповідь на прохання прокоментувати заяву міністра фінансів України Наталії Яресько про те, що реструктуризація єврооблігацій України на $ 3 млрд відноситься до механізмів Лондонського клубу, - повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Ми ні на які реструктуризації згоди давати не будемо. Ми будемо чекати виконання Україною своїх зобов'язань", - сказав він.

"Будемо подавати в арбітраж відповідно до англійського законодавства, як це було передбачено у разі наявності дефолту або невиконання зобов'язань України перед Росією", - сказав Силуанов, зазначивши, що судити про це можна буде в грудні поточного року.

Раніше Силуанов заявив, що Росія буде звертатися до суду, якщо Україна в кінці року не виплатить 3 мільярди доларів боргу.

У грудні Україна сплатила Росії другий купон за цими домовленостями об'ємом в 75,5 млн. доларів.

Мова йде про домовленості, досягнуті з російським керівництвом у кінці 2013 року ще урядом Миколи Азарова. Тоді Росія вирішила вкласти в єврооблігації України 15 мільярдів доларів, з яких було сплачено лише перший транш обсягом у 3 мільярди.

У жовтні минулого року міжнародне рейтингове агентство Moody 's прогнозувало Україні можливість дефолту, викликати який, за версією аналітиків, могло б вимога Росії достроково погасити борги за домовленостями по облігаціях.