UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Росія може збільшити транзит газу через Україну, – ЗМІ

У зв'язку з затримкою будівництва газопроводу "Північний потік-2" у Росії може виникнути необхідність збільшити транзиту через Україну в Європу понад обсяги, прописаних в контракті
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Коммерсант". 

Піковий рівень відбору за всіма контрактами російської компанії "Газпром" в ЄС, Туреччині і на Балканах становить близько 650 мільйонів кубометрів на добу, і, щоб забезпечити його, "Газпрому" може знадобитися ще близько 32 мільйонів кубометрів на добу потужностей через Україну (близько 11,5 млрд кубометрів в перерахунку на рік). Представники України і "Нафтогазу" вже заявляли, що розраховують на додаткові обсяги транзиту понад контракт, пише російське видання.

У той же час відзначається, що на практиці навряд чи європейські клієнти "Газпрому" будуть потребувати пікового рівня відбору протягом тривалого часу: цієї зими в Європі порівняно тепло, а запаси в європейських сховищах знаходяться на рекордному рівні. До того ж на світовому ринку спостерігається істотний надлишок скрапленого природного газу (СПГ), який складає конкуренцію російського.

За оцінкою видання, якщо ж попит раптом різко зросте через зростання споживання в Азії, несподіваного похолодання чи якихось аварій, то у "Газпрому" є дві можливості уникнути бронювання додаткових потужностей української системи: компанія може закачати більше газу в європейські сховища або просто не виконувати заявки споживачів повністю, виплачуючи штрафи.

Втім, поки що більш реальною для російської компанії є проблема конкуренції з зрідженим газом, додає видання. "Газпрому", можливо, доведеться поступитися СПГ частина ринку в Європі або погодитися на подальше падіння і так низьких цін на газ.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що швейцарська компанія Allseas не збирається добудовувати "Північний потік–2"

Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Росія може самотужки добудувати скандальний газопровід "Північний потік-2", проти якого США запровадили санкції. 

Довідка: 17 грудня Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, який містить положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва "Північного потоку-2". 

18 грудня профільний комітет Сенату США підтримав законопроєкт з новими санкціями проти Росії, спрямованими на державний борг РФ, банки, які підтримують дії Кремля, російські проєкти щодо продажу зрідженого природного газу за кордон, а також на кіберсектор Росії й на осіб, наближених до її президента Володимира Путіна. Сенатор Ліндсі Грем назвав "пекельними" санкції, які готує Конгрес США.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів.

21 грудня компанія-підрядник "Північного потоку-2" Allseas заявила про призупинення роботи через санкції США.

Однак очільник російського Міністерства закордонних справ Сергій Лавров упевнений в запуску двох російських газопроводів, незважаючи на санкції США.

 

Читайте також: Січневе потепління: Чому припинення транзиту російського газу через Україну виглядає неминучим

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme