Росія хоче ввозити товари в Україну за старими правилами до 2025 року

Росія пропонує зберегти до 2025 року технічні регламенти і стандартизацію для товарів, що поставляються в Україну в умовах імплементації угоди Україна-ЄС
Depo.Гроші
7 вересня 2015 11:57
ФОТО: depo.ua

Про це сказав міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв в інтерв'ю "Російській газеті" перед тристоронніми міністерськими консультаціями з імплементації Угоди, передає depo.ua.

Улюкаєв, кажучи про потенційні ризики для Росії, зазначив, що у сфері техрегулювання та стандартизації, це неможливість продовження існуючої практики взаємного з Україною визнання сертифікатів, що призведе до нових бар'єрів.

За його словами, буде потрібно пересертифікація російської продукції, що експортується в Україну, а це тривалі і дорогі процедури. Необхідність переоснащення виробництв призведе до додаткових витрат на проведення лабораторних випробувань та отримання нових сертифікатів відповідності, додав він.

Він вважає, що також будуть порушені налагоджені коопераційні зв'язки через значні відмінності існуючих технічних регламентів Росії і Митного союзу і регламентів ЄС.

Призупинення поставок на період отримання нових сертифікатів може згодом не дозволити російським компаніям повернутися на колишній рівень взаємної торгівлі. Таким чином, галузям російської промисловості буде завдано значної шкоди, вважає він.

"Для мінімізації цих ризиків ми і запропонували партнерам зберегти до 2025 року застосування на території України діючих зараз актів у цих областях поряд з актами, що імплементуються Україною в рамках угоди про асоціацію з ЄС", - підкреслив Улюкаєв.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua