Росія домагатиметься арешту закордонних активів України через "борг Януковича", – ЗМІ

Російська Федерація в разі невиплати Україною так званого боргу у 3 млрд дол. буде через суд домагатиметься заморожування зарубіжних активів Києва в рахунок сплати
Depo.Гроші
29 липня 2016 10:51
ФОТО: depo.ua
Росія домагатиметься арешту закордонних активів України через "борг Януковича", – ЗМІ
Росія домагатиметься арешту закордонних активів України через "борг Януковича", – ЗМІ

Таким чином Росія збирається "помотати нерви" українській владі, повідомляє depo.ua з посиланням на "Известия".

"Саме заморожування активів — звичний розвиток подій в даному випадку. Була свого часу фірма Noga — приватна організація, яку очолювали не дуже порядні люди, але тим не менш вона понад 10 років мотала нерви Росії (йдеться про швейцарську компанію, яка домагалася арешту рахунків федерації, - ред.). У цьому ж випадку йдеться про державу, члена G20, яка впевнено стоїть на ногах і має обсяг можливостей набагато більший, ніж маленька фірма. Якщо Росія всерйоз займеться цією темою, то українській владі доведеться витратити багато часу на те, щоб відреагувати. Краще б їм все-таки розрахуватися", – вважає глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України.

Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни після того, як Росія відмовилася реструктуризувати кредит в 3 млрд дол., наданий у 2013 році тодішньому президенту України Віктору Януковичу. 

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

27 липня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що  цей борг Україну змусили взяти, а тому вона не повинна його повертати. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші