Росія будуватиме газову трубу в Пакистані

Російська компанія "РТ - Глобальні Ресурси" (входить в держкорпорацію "Ростех") до середини 2020 року побудує в Пакистані газопровід потужністю 12,4 млрд куб. м на рік
Depo.Гроші
16 жовтня 2015 08:36
ФОТО: depo.ua

Як зазначає Міненерго Росії, уряди РФ і Пакистану підписали міжурядову угоду про будівництво газопроводу "Північ-Південь" з Карачі до Лахор, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

Підписи під документом поставили міністр енергетики РФ Олександр Новак і міністр нафти та природних ресурсів Пакистану Шахід Хакан Аббасі.

Газопровід довжиною 1,1 тис. мм з пропускною здатністю до 12,4 млрд куб. м. на рік зв'яже термінали з прийому зрідженого газу (ЗПГ) в портовому місті Карачі на півдні Пакистану з містом Лахор на півночі країни.

Як зазначає агентство, будівництво газопроводу дозволить забезпечити замовленнями російські промислові підприємства і збільшити несировинний експорт.

Проект буде реалізований компанією "РТ - Глобальні Ресурси" за схемою BOOT (Build Own Operate Transfer). Побудований газопровід буде перебувати у власності і експлуатуватися проектною компанією протягом 25 років. За цей період, за рахунок тарифу за прокачування газу, передбачається здійснити повернення інвестицій з необхідною прибутковістю на акціонерний капітал. Потім газопровід буде переданий уряду Пакистану. В даний час компанія "РТ-Глобальні Ресурси" веде розвідку по маршруту газопроводу і проектно-інженерні роботи.

Терміни будівництва газопроводу - 42 місяці. Проект буде реалізований в три етапи. На першому етапі, до другого кварталу 2018 року, буде побудований сам газопровід. На другому етапі, до другого кварталу 2019 року, - частина компресорних станцій. На третьому етапі, до другого кварталу 2020 року будуть введені в експлуатацію всі компресорні станції, і в результаті газопровід вийде на повну проектну потужність - 12,4 млрд куб. м в рік.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.