Росія блокує переговори з Україною щодо "боргу Януковича"

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов не поїде до Вашингтона на традиційну зустріч МВФ і Світового банку, яка відбудеться 7-9 жовтня, і, таким чином, не проводитиме переговори з українським колегою Олександром Данилюком щодо "боргу Януковича"
Depo.Гроші
27 вересня 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила помічниця глави Мінфіну РФ Світлана Нікітіна, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

Агентство також повідомляє з посиланням на джерела в міністерстві, що скасування візиту пов'язана з напруженим графіком роботи Силуанова по внутрішній порядку, зокрема, пов'язаної, з підготовкою держбюджету на 2017 рік.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України.

Кабінет Міністрів України запровадив мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни після того, як Росія відмовилася реструктуризувати кредит в 3 млрд дол., наданий у 2013 році тодішньому президенту України Віктору Януковичу. 

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

У травня Росія подала у Високий суд Англії заперечення проти позову, з яким компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC звернулася проти України у лютому 2016 року.

27 липня міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що  цей борг Україну змусили взяти, а тому вона не повинна його повертати. 

12 вересня міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Росія готова до досудового врегулювання щодо "боргу Януковича".

13 вересня в Мінфін Україниі заявили про готовність провести досудові переговори з Росією щодо боргу $3 млрд який

Довідка: Україна в 2013 році при президенті Вікторі Януковичі взяла у РФ кредит в розмірі $3 млрд. Кредит повинен був бути погашений до кінця 2015 року. Україна пропонувала Росії реструктуризувати заборгованість за цим кредитом, однак Москва відмовилася прийняти умови, запропоновані Києвом. У лютому 2016 року в зв'язку з невиплатою "боргу Януковича" Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона. Україна подала в суд заперечення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.