Рейтинг товстосумів: Ахметов і всі біднішають, а Хомутиннік багатшає (ІНФОГРАФІКА)

Бізнесмен-олігарх, власник СКМ Рінат Ахметов став найбагатшим українцем з активами, які оцінюються у 4,1 млрд доларів
Depo.Гроші
27 жовтня 2016 16:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в рейтингу "ТОП-100 найбагатших українців" складеному журналом "Новое время" та інвестиційною компанією Dragon Capital, передає Depo.ua.

Видання зазначає, що найбільш негативний вплив на вартість активів надає війна на Cході України.  І особливо це позначається на тих компаніях, чиї підприємства знаходяться в зоні АТО. Йдеться про електростанції ДТЕК, сталеплавильні комбінати "Метінвесту".

За даними видання, порівняно з 2015 роком статки Ахметова, який контролює "ДТЕК" і "Метінвест" зменшилася на 8%.

При цьому, видання зазначає, що Ахметов – власник п'ятої частини загальних статків 100 найбагатших з даного списку.

Друге місце посів власник "EastOne Group" Віктор Пінчук. Його активи оцінюються в 1,3 мільярда доларів, що на 19% менше порівняно 2015 роком.

Найбільше з трійки лідерів втратив Ігор Коломойський. Стан його активів оцінюється в 1,1 мільярда доларів, що на 41% менше, ніж торік.

У ТОП-10 вперше увійшов колишній російський бізнесмен з українськими активами Костянтин Григоришин, який отримав в цьому році українське громадянство - він посів 9 місце з сумою 580 млн доларів.

Найбільше зростання показав глава парламентської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік, який займав у минулому році 70 місце, а зараз піднявся на 14 з активами на сумму 269 млн доларів.

"Раніше глава парламентської групи "Відродження" намагався не афішувати свій бізнес, а в нинішньому році раптом узяв і купив 7% акцій "Кернела", одного з найбільших агрохолдингів країни, яким багато років володіють брати Андрій і Руслан Веревські", - зазначає видання.

Також Хомутинник в цьому році зізнався, що володіє 50% акцій в компанії "Укрнафтобуріння" на пару з Коломойським. Dragon Capital оцінила цей актив в 100 млн доларів.

Значно опустився в рейтингу Олексій Вадатурський глава агрохолдингу "Нібулон". Його активи подешевшали на 64% і оцінюються в 138 млн доларів.

В цілому, за оцінками видання, сумарні статки всіх учасників рейтингу - 20,1 млрд доларів, що на 19% менше порівняно з 2015 роком.

Рейтинг товстосумів: Ахметов і всі біднішають, а Хомутиннік багатшає (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Рейтинг товстосумів: Ахметов і всі біднішають, а Хомутиннік багатшає (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

 Нагадаємо, що, за рейтингом журналу "Фокус", торік Рінат Ахметов мав статки у 7,7 млрд дол.,а на другому місці був Ігор Коломойський. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<