Рева спростував 9 міфів про субсидії

Міністр соціальної політики Андрій Рева спростував 9 популярних міфів про субсидії на житлово-комунальні послуги
Depo.Гроші
15 липня 2016 12:09
ФОТО: depo.ua
Рева спростував 9 міфів про субсидії
Рева спростував 9 міфів про субсидії

Докладно про систему субсидій міністр розповів під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає depo.ua.

Міф 1. Всю суму отриманих субсидій начебто доведеться повернути в майбутньому, а оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку.

"Такі чутки поширюються вже 20 років. Однак немає жодного подібного випадку… Субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла ", – зазначив Рева.

Міф 2. Начебто необхідно використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на які призначена житлова субсидія, інакше її перестануть надавати.

"Випалювати газ до рівня призначеної субсидії не лише безглуздо, але й невигідно… Якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім'ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім'ї і можуть бути використані в подальші місяці в тому числі і для погашення обов'язкової частки платежу", – пояснив Рева.

Міф 3. Клопоту з оформленням субсидії багато, а насправді вона може скласти мізерну суму.

Міністр нагадав, що потрібні лише 2 документи для оформлення субсидії – заява і декларація про доходи і витрати. Подати заяву тепер можна і в електронному вигляді.

Міф 4. Субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім'ям, до складу яких входять такі особи.

"Якщо такі громадяни не мають доходів для розрахунку субсидії, їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи", – зазначив Рева.

Міф 5. Субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг

За словами міністра, цю норму скасовано ще в 2011 році.

Міф 6. За помилки при заповненні декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії

"Жодних штрафів за помилки в деклараціях не буде. Можливі санкції лише у випадку, коли громадяни свідомо приховали частину важливої інформації", – сказав глава Мінсоцполітики.

Міф 7. Громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту

"Субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову купівлю товарів робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тис. грн. Купівля валюти не входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію", – сказав Рева.

Міф 8. Міністерство фінансів проводить перевірку доходів одержувачів субсидій через банківські установи.

"Неправдивою є інформація, що субсидій позбавлять ті сім'ї, які мають депозитні рахунки в сумі більше 50 тис. гривень або інші доходи", – наголосив міністр.
"Депозити і відсотки по них не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії", – додав Рева.

Міф 9. Субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти які проживають в іншому місці

"Рішення комісії приймається з урахуванням наявності документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї", – зазначив міністр.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<