Розкрито схему навчання «приватних» студентів Поплавського за держрахунок

У Міносвіти розповіли про схему, завдяки якій студенти приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» отримували дипломи в Київському державному національному університеті культури і мистецтв
Depo.Гроші
1 грудня 2014 13:45
ФОТО: depo.ua
Розкрито схему навчання «приватних» студентів Поплавського за держрахунок
Розкрито схему навчання «приватних» студентів Поплавського за держрахунок

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Андрій Гевко на прес-конференції в Києві, передає кореспондент ДеПо.

За його словами, розслідуванням справи про діяльність приватного «університету Поплавського» вже зайнялася Генеральна прокуратура України.

У свою чергу Міністерство освіти в рамках планової атестації провело перевірку приватного «університету Поплавського», в ході якої з'ясувало, що дані про студентів цього університету збігаються з даними студентів, що навчалися в національному університеті культури і мистецтв.

Виявилося, що за п'ять років роботи приватний вищий навчальний заклад «Київський університет культури» не видав жодного диплома про вищу освіту. На четвертому курсі всі студенти з нього в межканікулярний період переводилися в Київський державний національний університет культури і мистецтв. За словами Гевка, тільки в 2014 році з приватного в державний вуз були переведені 700 студентів, а в 2013 році - 3000 чоловік.

Він також зазначив, що точна кількість збитків, понесених державним вузом через те, що на його базі навчалися студенти приватного вузу, невідома, тому що Міносвіти не має права проводити перевірку господарської діяльності навчального закладу.

«Це не поодинокий випадок. Простежується схема створення приватних навчальних закладів та перерозподілу фінансових потоків, які йдуть не в державні, а в приватні навчальні заклади», - зазначив він.

Як повідомляв ДеПо, 25 листопада Акредитаційна комісія при Міністерстві освіти і науки анулювала ліцензію Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури», засновниками якого є ректор Михайло Поплавський і його син.

Студенти перші три курси значилися в приватному вузі, за що платили чималі гроші. Однак за фактом навчання проходило на базі державного вузу. Тобто через такі схеми «справжній» університет культури щорічно недоотримував десятки мільйонів, які заробляв Поплавський.