Рада підтримала пропозиції Зеленського щодо мораторію на стягнення майна за валютними кредитами

Верховна Рада підтримала пропозиції президента до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті"
 

Рада підтримала пропозиції Зеленського щ…
Фото: president.gov.ua

За відповідний документ №3640 віддали свої голоси 297 народних обранців, передає Depo.ua.

Народні депутати також проголосували окремо за всі три пропозиції, надані президентом. 

Зокрема, президент не підтримував положення закону щодо:

1) продовження мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті до 1 січня 2022 року;

2) змінення Законом умов, за яких не може бути примусово звернено стягнення (відчужено без згоди власника) на майно (майнові права) відповідно до кредитного договору, а також невизначеність у редакції підпункту 2 пункту 1 Закону № 1304-VII чітких умов та кола боржників, стосовно яких діятиме відповідна заборона на відчуження майна.

У зв'язку з цим президент запропонував:

1) відтермінувати втрату чинності Законом України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті" до 21 квітня 2021 року (18 місяців з дня набрання чинності Кодексом України з процедур банкрутства);

2) уточнити формулювання підпункту 1 пункту 2 Закону. 

Нагадаємо, 16 липня народні депутати ухвалили законопроєкт №3640, який передбачає продовження дії мораторію на стягнення майна за валютними кредитами.

30 липня Мін'юст закликав Зеленського ветувати цей закон. 10 серпня президент повернув закон Разі зі своїми пропозиціями. 

1 вересня профільний комітет парламент підтримав усі пропозиції президента Володимира Зеленського до закону про мораторій на стягнення майна за валютними кредитами. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"