Рада зобов'язала органи влади розсекретити деякі показники бюджету

Сьогодні Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних
Depo.Гроші
9 квітня 2015 17:41
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 279 парламентарів, передає depo.ua.

Крім того, депутати 265 голосами прийняли Закон "Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України щодо доступу до інформації про бюджетні показники у формі відкритих даних".

"Пропонується зобов'язати відповідно головних розпорядників бюджетних коштів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування оприлюднити у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" бюджетні запити, квартальну та річну звітність про виконання Державного бюджету України", - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту про внесення змін до ст. 28 Бюджетного кодексу. 

Крім того, закон зобов'язязує зазначені органи влади публікувати паспорти бюджетних програм та звіти про їх виконання, рішення про місцеві бюджети, інформацію про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів, крім бюджетів сіл і селищ.

Закон передбачає встановлення термінів оприлюднення вищезазначеної інформації у формі відкритих даних.