Рада дала другий шанс "Чорноморнафтогазу"

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення діяльності державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз"

За відповідний проект закону №8338 проголосували 236 депутатів, інформує Depo.ua.

Так, документом пропонується встановити, що на період тимчасової окупації України ДАТ "Чорноморнафтогаз" відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання для:

- проведення розрахунків по забезпеченню виробничої, інвестиційної діяльності, діяльності по захисту майнових прав та законних інтересів в судах (арбітражах);

- погашення заборгованості за договорами, укладеними до початку тимчасової окупації території України, яка підтверджена судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, а також заборгованості перед бюджетом.

Рахунок відкриватиметься в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом міністрів України за пропозицією Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Також законопроектом пропонується передбачити тимчасове зняття арештів з майна товариства.

Зазначається, що станом на початок 2014 року "Чорноморнафтогаз" був одним з найбільших підприємств паливно-енергетичного комплексу, яке забезпечувало розробку шельфу Чорного та Азовського морів та видобувало близько 2 млрд кубометрів природного газу. 100% акцій товариства знаходяться в статутному капіталі НАК "Нафтогаз України", яке є його єдиним акціонером.

У березні 2014 року після анексії Криму окупанти захопили майно товариства, через що компанія втратила доступ до більшості родовищ корисних копалин та виробничих активів, розташованих на території Кримк, а також до первинної бухгалтерської, податкової та фінансової документації підприємства за період до початку тимчасової окупації території України.

"З огляду на це, станом на 31.04.2018 кредиторська заборгованість товариства, яка підтверджена рішеннями судів, складає близько 500 млн грн і має тенденцію до збільшення внаслідок нарахування кредиторами інфляційних сум та відсотків річних. При цьому щодо товариства відкрито 65 виконавчих проваджень на загальну суму біля 350 млн грн та накладено арешти на кошти і майно", - наголошується у пояснювальній записці.

Підкреслюється, що товариство на сьогодні фактично позбавлене можливості оперативного фінансування та регулювання розробки його родовищ, перш за все Стрілкового газового родовища.

Водночас зазначається, що станом на травень 2018 року "Чорноморнафтогаз" має лише три цінних активи, які перебувають не на окупованій території Криму та Севастополя, внутрішніх морських водах і територіальному морі України навколо Кримського півострова. Зокрема, йдеться про:

- Стрілкове газове родовище (знаходиться поблизу с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області), контроль над яким відновлено у 2017 році;

- краново-монтажне судно "Тітан-2", яке пеербуває у Мексиці (на даний час перебуває в аварійному стані);

- судно забезпечення "Атрек", яке перебуває в Бразилії.

Нагадаємо, 30 березня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон України щодо стабілізації роботи "Чорноморнафтогазу" у зв'язку з тимчасовою окупацією Криму, яким накладається мораторій на початок банкрутства компанії до 2019 року.

У травні 2018 року до Ради внесли законопроект №8338 щодо відновлення діяльності "Чорноморнафтогазу".

Довідка: ДАТ "Чорноморнафтогаз" є єдиним підприємством в Україні, яке має досвід видобування вуглеводнів з морського шельфу та спеціалізується саме на такій діяльності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme