Рада в першому читанні прийняла закон про додаткове мито на імпорт

Сьогодні народні депутати прийняли в першому читанні урядовий законопроект, що передбачає введення додаткового імпортного збору майже на всі ввезені в Україну товари
Depo.Гроші
25 грудня 2014 14:55
ФОТО: depo.ua
Рада в першому читанні прийняла закон про додаткове мито на імпорт
Рада в першому читанні прийняла закон про додаткове мито на імпорт

За проект закону № 1562 «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 г.» з третьої спроби проголосували 237 парламентаріїв, передає depo.ua.

Виступаючи перед депутатами, міністр фінансів України Наталія Яресько, заявила, що без прийняття цього законопроекту дохідна частина державного бюджету не дорахується 17,6 млрд. грн.

Виступу міністра передували бурхливі дискусії в парламенті: спочатку депутати не хотіли голосувати за цей документ, пояснюючи це тим, що в Україні піднімуться ціни на імпортні товари. Вони також вказували на те, що деякі пункти законопроекту порушують домовленості з ЄС про зону вільної торгівлі.

Згідно з документом, додатковий імпортний збір пропонується ввести строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року і Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

«Додатковий імпортний збір справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів і укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю», - йдеться в документі.

Об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, зазначені у частинах першій та другій статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога, товари, що звільняються від сплати ввізного мита згідно з міждержавними домовленостями, крім вільної торгівлі.

Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, незалежно від країни їх походження, за ставками від 5 до 10%.

Якщо закон буде прийнятий в цілому парламентом і підписаний президентом, то він набуде чинності з 1 січня 2015 року