Рада узаконила інтерент-магазини

Cьогодні народні депутати України ухвалили Закону "Про електронну комерцію"
Depo.Гроші
3 вересня 2015 17:46
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 235 парламентарів, передає depo.ua.

"Основним завданням законопроекту є встановлення чітких правових вимог та механізмів дистанційного укладення й виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій, що дасть можливість гарантувати законність, прозорість та достовірність таких операцій та, в свою чергу, прискорить інтеграційні процеси у світовий інформаційний простір", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Народні депутати сподіваються, що закон призведе до збільшення конкурентоспроможності товариств, розширення та глобалізації ринків, персоналізації взаємодії клієнтів.

Цей закон, зокрема, вводить в українське законодавство нові терміни, такі як електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин та інші. Однією з головних новацій при цьому є введення поняття електронної угоди, яка передбачає можливість дистанційного оформлення угоди за допомогою електронного листа або заповнення електронної форми на сайті.

Підписати таку електронну угоду можна буде "одноразовим ідентифікатором" - буквено-цифровим кодом, який передається покупцеві на мобільний або на електронну пошту.

Електронні документи та електронні повідомлення за такої угоди можуть бути використані як докази в суді.

Зокрема, згідно із законом, "інтернет-магазин - сайт (платформа) в мережі Інтернет, через який відбувається представлення товару та/або відбувається його реалізація, на визначених учасниками електронної комерції умовах".

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.