Рада полегшила "податкове" життя бізнесу під кримінальними справами

Сьогодні Верховна Рада прийняла проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків)"
Depo.Гроші
17 липня 2015 14:12
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 230 парламентарів, передає depo.ua.

Законом виключаються норми, які забороняють контролюючим органам приймати податкове повідомлення-рішення у разі наявності кримінального провадження та застосувати для таких випадків загальний порядок прийняття рішень контролюючими органами. Зазначене дозволить платнику податків не чекаючи закінчення досудового розслідування по кримінальному провадженню, яке може бути досить тривалим, здійснювати оскарження прийнятих рішень за результати перевірки в межах адміністративної юрисдикції, яка є спеціалізованою в податкових спорах.

Документом визначається перелік відомостей, який повинен містити наказ на перевірку, який є рішенням для початку здійснення перевірки платника податків.

Для уточнення обставин, при яких може бути застосований адміністративний арешт активів, що є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, законом вказується, що адміністративний арешт активів, зазначений в підпункті 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України застосовується за відмову від допуску до документальної перевірки.

Також закон дозволяє акумулювати додаткові надходження коштів до бюджету та стимулювати підприємців сплатити свої податкові зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, у разі наявності виявлених за результатами перевірки порушень.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.