Рада планує заборонити встановлювати "занижені" тарифи на комуналку

Сьогодні народні депутати України прийняли за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг

За відповідне рішення проголосували 237 парламентарів, передає depo.ua.

Під час представлення законопроекту міністр Геннадій Зубко зазначив, що документ покликаний узгодити законодавство щодо встановлення обґрунтованих тарифів.

"Метою розроблення проекту Закону є забезпечення єдиного підходу в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів та виконання заходів, визначених ключовою подією 8 програми (Матриці) стратегічних та інституційних реформ у рамках проекту "Друга програмна позика на політику розвитку". Досягнення вказаної мети пропонується шляхом узгодження положень Законів України "Про житлово-комунальні послуги", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", "Про теплопостачання" щодо основних засад встановлення тарифів", - йдеться в пояснювальній записці до документу.

У законопроекті, прийняття якого важливе для співпраці з іноземними колегами, говориться, що встановлення цін на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

Законопроект передбачає повну відмову від дотування з бюджету тарифів на житлово-комунальні послуги.

Із законодавства пропонується вилучити норму про те, що в судовому порядку можуть вирішуватися питання відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін тарифів на ЖКП нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Також з чинного законодавства пропонується вилучити норми про те, що витрати на відшкодування втрат підприємств, пов'язаних із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, який позбавляє можливості отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Крім того, передбачається виключення норми про те, що встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme