Рада планує заборонити встановлювати "занижені" тарифи на комуналку

Сьогодні народні депутати України прийняли за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг
Depo.Гроші
18 червня 2015 16:55
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 237 парламентарів, передає depo.ua.

Під час представлення законопроекту міністр Геннадій Зубко зазначив, що документ покликаний узгодити законодавство щодо встановлення обґрунтованих тарифів.

"Метою розроблення проекту Закону є забезпечення єдиного підходу в сфері державного регулювання питань формування та встановлення тарифів та виконання заходів, визначених ключовою подією 8 програми (Матриці) стратегічних та інституційних реформ у рамках проекту "Друга програмна позика на політику розвитку". Досягнення вказаної мети пропонується шляхом узгодження положень Законів України "Про житлово-комунальні послуги", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", "Про теплопостачання" щодо основних засад встановлення тарифів", - йдеться в пояснювальній записці до документу.

У законопроекті, прийняття якого важливе для співпраці з іноземними колегами, говориться, що встановлення цін на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво не допускається.

Законопроект передбачає повну відмову від дотування з бюджету тарифів на житлово-комунальні послуги.

Із законодавства пропонується вилучити норму про те, що в судовому порядку можуть вирішуватися питання відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із затвердженням цін тарифів на ЖКП нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Також з чинного законодавства пропонується вилучити норми про те, що витрати на відшкодування втрат підприємств, пов'язаних із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, який позбавляє можливості отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Крім того, передбачається виключення норми про те, що встановлення цін / тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.