Рада підтримала посилення незалежності Нацбанку

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України"
Depo.Гроші
19 травня 2015 11:41
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект проголосував другої спроби 231 нардепів, передає depo.ua.

Як зазначив заступник голови Нацбанку Олександр Писарук, зокрема, заплановано зменшення складу правління НБУ до 6 осіб та скорочення членів Ради  регулятора до 9 осіб.

"Підвищуватиметься роль Ради Національного банку України, зокрема її повноваження будуть змінені і розширені. Рада буде здійснювати нагляд за системою внутрішнього контролю Національного банку, затверджувати основи кадрової політики та політики ризик-менеджменту", - зазначив Писарчук.

Також, за його словами, документом пропонується надати Нацбанку фіскальну незалежність для того, щоб він міг проводити незалежну монетарну політику.

Законопроект передбачає також можливість делегування окремих повноважень правління Нацбанку спеціальним комітетам.

Зокрема, пропонується посилити внутрішній аудит за рахунок створення аудиторського комітету - консультативного робочого органу, який буде їй підпорядкований та підзвітний, з можливістю включення до його складу незалежних експертів.

Разом з тим, законопроект пропонує скасувати підзвітність Нацбанку Верховній Раді, а замість цього вводить норма про взаємодію між регулятором та парламентом.

Також пропонується зняти особисту відповідальність з голови Нацбанку, натомість вводиться колективна відповідальність.