Рада хоче скасувати податки з ветеранських пенсій

Верховна Рада ухвалила у першому читанні проект закону №2781 "Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та інших категорій осіб".
Depo.Гроші
30 червня 2015 13:35
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект  №2781 проголосували 285 народних депутатів, передає depo.ua.

Авторами документу є народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Третьяков і Гліб Загорій та "Народного фронту" - Максим Бурбак.

Так, законопроектом пропонується звільнити від оподаткування пенсії, що виплачуються учасникам бойових дій Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ".

"З 1 січня 2015 на підставі закону №71 почалося оподаткування пенсій, розмір яких перевищує 3654 грн, у зв'язку з чим в даний час підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором пенсії близько 23 тисяч інвалідів війни та близько 7000 учасників бойових дій . В умовах різкого зростання цін на товари першої необхідності та ліки таке фіскальне навантаження на пенсії істотно обмежує можливості задоволення життєво необхідних потреб громадян похилого віку ", - йдеться в документі.

Зазначимо, що на сьогодні оподаткуванню підлягає сума пенсії, яка перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, тобто понад 3654 грн. Ставка відсотку становить 15%.

Оподаткуванню підлягають пенсії понад 400 тис. осіб, з них близько 23 тис. - пенсії інвалідів війни, близько 7 тис. - пенсії учасників бойових дій.