Рада дозволила не карати банки, які завалили нормативи через падіння гривні

Парламент ухвалив Закон "Про внесення змін до Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків"
Depo.Гроші
24 грудня 2015 17:23
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 239 парламентарів, передає depo.ua.

Цим документом парламент дозволив Національному банку України  не визнавати банки неплатоспроможними за порушення нормативів у зв'язку з девальвацією гривні. 

Таким чином, регулятор отримав право не відносити банк до категорії проблемних та неплатоспроможних, якщо зменшення регулятивного капіталу, значення нормативу достатності регулятивного капіталу, нормативів поточної та короткострокової ліквідності, збільшення обсягу негативно класифікованих активів банку були викликані девальвацією гривні.

Цей законопроект - один із заходів, передбачених Комплексною програмою розвитку фінансового сектору до 2020 року, прийнятої навесні цього року, а його дія спрямована на стабілізацію роботи банківської системи України та посиленню захисту прав інших кредиторів банків.

Крім того, Нацбанк відзначає, що в подальшому законопроект дозволить мінімізувати вплив складної економічної ситуації на діяльність банків та пов'язаних з цим негативних явищ, викликаних девальвацією національної валюти та втратою довіри з боку вкладників.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші