Путін дав старт новому газопроводу в обхід України

Президент Росії Володимир Путін особисто дав старт будівництву компанією "Газпром" газопроводу "Ухта–Торжок–2", який забезпечить постачання газу в газотранспортну систему "Північний потік–2" для поставок газу з Росії до Європейського Союзу в обхід України
Depo.Гроші
27 жовтня 2015 15:48
ФОТО: depo.ua

Довжина магістрального газопроводу другої гілки газопроводу ”Ухта–Торжок становитиме 970 км, проектна потужність – 45 млрд кубометрів газу на рік, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Сьогодні ми даємо старт великому потрібному проекту – будівництву другої гілки газопроводу Ухта – Торжок... Найголовніше полягає в тому, що цей маршрут, який є новим для розвитку магістральних газопроводів країни, створить додаткові можливості для постачання газом регіонів Російської Федерації і нові можливості для розширення поставок на експорт", - сказав Путін.

Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що проект "Ухта—Торжок–2" планується реалізувати до кінця 2019 року, як і інші газотранспортні потужності від Бованенківського родовища до "Північного потоку – 2".

11 вересня Європейська комісія заявила, що дасть оцінку проекту "Північний потік–2" на відповідність енергетичній безпеці Європи після того, як будуть відомі конкретні плани його реалізації.

18 вересня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2", що фінансується урядом Російської Федерації, ставить метою позбавити Україну її транзитного потенціалу і доходів від прямого транзиту газу з Росії до Європи в обсязі близько 2 млрд дол. на рік.

На початку вересня "Газпром", Shell, OMV, E. On. підписали угоду акціонерів спільної проектної компанії, яка займатиметься будівництвом газопроводу "Північний потік–2".

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші