Президент підписав закон про санкції проти країн-агресорів

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що регулює введення Україною санкцій проти країн-агресорів
Depo.Гроші
10 вересня 2014 10:37
ФОТО: depo.ua
Президент підписав закон про санкції проти країн-агресорів
Президент підписав закон про санкції проти країн-агресорів

Про це йдеться на сайті Верховної Ради, пише ДеПо.

Зокрема, закон під № 1644-VII 10 вересня з підписом Президента був повернутий у Раду.

Нагадаємо, 14 серпня 2014 року Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроект № 4453а «Про санкції». За відповідне рішення проголосували 244 нардепи при мінімально необхідних 226.

Відповідно до закону, він прийнятий для ефективного реагування на «наявні та потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав або недержавних утворень».

Згідно зі статтею 1 закону, відтепер Україна може застосовувати спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, тобто санкції, щодо іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, у якій іноземна юридична або фізична особа є власником істотної участі, іноземців, осіб без громадянства, громадян України, юросіб, створених за законодавством України, а також інших суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність.

При цьому в законі не згадується Росія, хоча влада України неодноразово заявляла, що цей закон приймається у зв'язку з діями РФ щодо України.

Таким чином, закон створює основу для введення Україною санкцій проти РФ.

За словами прем'єра Арсенія Яценюка, уряд підготував список зі 172 громадян Російської Федерації і громадян інших держав, які підривають територіальну цілісність і незалежність України, і 65 переважно російських компаній, які фінансують тероризм і підтримували анексію Криму. Цей список направляється на затвердження до РНБО.