Порошенко запевнив, що вугілля та газу достатньо, щоб перезимувати

Україна достатньо забезпечена енергоресурсами напередодні зими
Depo.Гроші
3 листопада 2016 21:26
ФОТО: depo.ua

Про це запевнив президент Петро Порошенко, під час Міжнародного економічного форуму у Львові в четвер, передає Depo.ua з посиланням на "Економічну правду". 

"Одне з досягнень, які ми продемонстрували за останні два роки... на сьогодні частка газової енергетики у балансі енергоспоживання становить близько 60%. Нині ми маємо достатні запаси вугілля, достатню кількість газу в сховищах і все ще не купуємо російський газ", - сказав він.

Згідно з повідомленням на сайті глави держави, Порошенко також взяв участь у символічному старті видобутку газу на Колодницькій газовій площі (Стрийський р-н, Львівська обл.), право користування на яку в липні 2015 року придбало за 6,298 млн грн ПП "Нордік" львівського бізнесмена Зіновія Козицького.

За словами бізнесмена, у березні-квітні 2016 року було пробурено першу пошукову свердловину, з якої було отримано приплив газу. Пізніше "Нордік" пробурило ще дві продуктивні свердловини й побудувало установку підготовки газу (УПГ-Колодницьке) та підключило свердловини до магістрального газопроводу.

До кінця 2016 року очікується щодобовий видобуток газу на родовищі 30 тис. куб. м/добу, у 2017-му - 100 тис. куб. м/добу.

Станом на 1 листопада 2016 року запаси газу в підземних сховищах України становили 14 млрд 451,24 млн куб. м, знизившись від початку опалювального сезону, що стартував 13 жовтня, на 280,79 млн куб. м.

Зокрема, 1 листопада відбір газу сховищ становив 19,73 млн куб. м.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.