Порошенко просить Раду розсекретити деякі показники бюджету

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді внести зміни до статті 28 Бюджетного кодексу щодо доступу до інформації про бюджетні показники у формі відкритих даних
Depo.Гроші
19 лютого 2015 13:25
ФОТО: depo.ua
Порошенко просить Раду розсекретити деякі показники бюджету
Порошенко просить Раду розсекретити деякі показники бюджету

Відповідний законопроект під №2172 зареєстрований у парламенті 19 лютого, передає depo.ua.

«Пропонується зобов'язати відповідно головних розпорядників бюджетних коштів, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування оприлюднити у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» бюджетні запити, квартальну та річну звітність про виконання Державного бюджету України», - наголошується в пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, пропонується зобов'язати зазначені органи влади публікувати паспорти бюджетних програм та звіти про їх виконання, рішення про місцеві бюджети, інформацію про виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів, крім бюджетів сіл і селищ.

Законопроект пропонує встановити терміни оприлюднення вищезазначеної інформації у формі відкритих даних.

Також Порошенко вніс до парламенту законопроект (реєстр. номер №2171) про внесення змін до деяких законів України про доступ до публічної інформації у формі відкритих даних.

Як повідомляв depo.ua, 16 лютого Кабмін вніс до парламенту проект закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Нагадаємо, в уряді розраховують, що середньорічний курс національної валюти в Україні складе 21,7 грн/дол. Такий курс і закладений у нову редакцію Державного бюджету України. Спочатку до держбюджету був закладений курс - 17 грн/дол.

Крім того, Кабмін планує збільшити доходи Державного бюджету на 2015 рік на 22 млрд грн - до 498 млрд грн і витрати на 35 млрд грн - до 563 млрд грн.