Покупець офшорів судитиметься з Україною через "гроші Януковича"

Американський бізнесмен українського походження Сем Кіслін хоче судитися з Ощадбанком, на рахунках якого зберігалися активи його кіпрської фірми Opalcore, яка фігурує у системі відмивання грошей спільників Віктора Януковича

Про це він сказав журналістам "Слідство.Інфо", передає Depo.ua.

Продавцем компанії Opalcore була британська фірма Exbridge Properties L.P., пов'язана з компаніями, які, за версією українського офіційного слідства, належать олігарху-утікачу Сергію Курченка і Сергія Арбузова. Кіслін запевняє, що особисто з ними не знайомий — лише читав про них у пресі.

Кіслін повідомив, що купив на відкритому ринку цінні папери і був переконаний, що після того, як вони будуть погашені, він зможе отримати свої гроші.

"Але коли я прийшов у банк по гроші, люди з банку сказали "ні, гроші арештовані" Я питаю: "На яких засадах гроші арештовані?", вони кажуть: "Бо гроші належать екс-президенту України". Я кажу: "І що я маю робити з вашим екс-президентом?", — розповідає Кіслін.

Бізнесмен також повідомив, що хотів отримати свої $20,9 мільйонів та інвестувати їх в економіку України.

Крім того, заявник погрожує звернутися до американського суду у випадку, якщо його питання не буде вирішено на національному рівні.

Нагадаємо, що високий суд Лондона задовольнив клопотання України про призупинення виконання рішення щодо єврооблігацій на 3 мільярди доларів, які перебувають у власності Росії, до завершення розгляду апеляційної скарги України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна