Погашення кредиту МФО через суд

Сьогодні мікрофінансові організації, з можливістю взяти кредити онлайн, складають серйозну конкуренцію банкам

Погашення кредиту МФО через суд…

На відміну від банківських установ, МФО не запитує пакет документів, а гроші видає протягом 15 хвилин на будь-яку карту. Такі прості умови роблять мікрофінансування популярною послугою серед українців. 

Зручність і доступність мікропозик нерідко заводить позичальників в неприємні ситуації: спокуса швидко отримати гроші на термінові витрати затьмарює цілий ряд недоліків мікрофінансування - великий відсоток за користування грошима, "грабіжницькі" штрафні санкції за несвоєчасне погашення боргу. При чіткому виконанні своїх зобов'язань перед МФО позичальник швидко й легко повертає кредит. Але варто допустити прострочення, і МФО негайно нараховує щоденну пеню. Сума боргу зростає і може в десятки разів перевищувати тіло кредиту. Так за пару місяців 5 тисяч гривень можуть перетвориться в 50 тисяч.

Як МФО повертають кредити? Чи законні погрози?

При укладанні кредитного договору співробітник МФО запросить мінімум інформації: номер телефону, адреса електронної пошти, а з документів - паспорт та ідентифікаційний код. З настанням прострочення боржник буде отримувати повідомлення, дзвінки, поштові листи. Нерідко представники компанії загрожують виїзної групою і правоохоронними органами, порушенням кримінальної справи про шахрайство, кажуть про арешт майна і конфіскації нерухомості, зокрема - квартири або будинку.

Такі загрози безпідставні і протизаконні. Відповідно до Закону "Про виконавче провадження" та Закону "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів" конфіскація майна можлива тільки за рішенням суду, а в виконання наводиться тільки судовими виконавцями.

Про судові тяжби

Передача справи до суду щодо стягнення боргу самої МФО проводиться вкрай рідко. Вся справа в тому, що, надаючи моральний тиск на позичальника, у компанії є шанси час від часу отримувати виплати, а в кінцевому результаті навіть отримати досить велику суму, що включає всі штрафи і пеню за прострочення. З моменту передачі справи до суду нарахування будь-яких відсотків припиняється, а звернення кредитором до боржника щодо погашення боргу неприпустимі.

Як не дивно, передача справи до суду боржника - можливість вилізти з цієї боргової ями. При наявності грамотної юридичної підтримки можливе списання всіх незаконно нарахованих поверх тіла кредиту сум. Згідно законодавства України сума заборгованості не може перевищувати суму кредиту в 3 рази.

Про права й обов'язки МФО

Звертаючись в мікрофінансову організацію, ви повинні знати про нюанси, які згодом можуть обернутися великими фінансовими неприємностями. МФО обов'язково повинно вести свою діяльність з ліцензією, яка доступна до ознайомлення на офіційному сайті компанії. Крім того, зверніть увагу на наступні пункти:

· В договорі позики вказується відсоток всіх комісій, які передбачені організацією;

· В договорі прописані всі умови співпраці;

· Змінювати умови договору в односторонньому порядку не можна;

· Сума пені і штрафу не може перевищувати суму кредиту в 3 рази, а також вони нараховуються на тіло кредиту, а не всю суму заборгованості;

· Після передачі справи в суд МФО не має права вимагати погашення кредиту.

Передача справи до суду для МФО - економічно невигідна справа. Але це не означає, що можна не повертати позикові гроші. Краще виконувати свої зобов'язання в чітко обумовлені терміни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme