Погана звістка для водіїв: подорожчає автоцивілка

З 1 травня може подорожчати страхування для автомобілів
Depo.Гроші
10 квітня 2015 10:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на kyiv1.org.

Моторне (транспортне) страхове бюро України рекомендувало підвищити коригуючи коефіцієнти при розрахунку коефіцієнтів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників. Відтепер, наприклад, для Києва коефіцієнт становитиме 4,8, для більшості найбільших міст (Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг, Львів) - 2,8, для міст-супутників Києва - 2,5.
За прогнозами страховиків, це може призвести до подорожчання автоцивілки приблизно в 1,5 рази. Так, вартість страхування легковика об'ємом двигуна до 1600 см3 зросте з 1020 до 1531 грн/рік.

Страховики додають: навіть після подорожчання поліси автоцивілки в Україні залишаться найдешевшими в Європі: їх середня вартість становитиме 450 грн/рік.
Водночас МТСБУ ініціювало підвищення лімітів відповідальності автоцивільного страхування по шкоді майну - з 50 до 100 тис. грн., а по шкоді життю і здоров'ю - зі 100 до 200 тис. грн.

«Таке рішення давно назріло. - відзначає заступник голови правління ГО «Страховий захист» Олег Катерняк. - За сучасної девальвації 50 тис. грн. - це ніщо».
Останній раз ліміти відповідальності підвищувалися в серпні 2010 р.