Побузький феронікелевий комбінат у 2016-2017 роках має намір реконструювати газоочисне та аспіраційне обладнання на $2 млн

Терміни реалізації проекту залежать від державного регулятора тарифів на електроенергію і залізничні перевезення
Depo.Гроші
3 серпня 2016 13:23
ФОТО: depo.ua
Побузький феронікелевий комбінат у 2016-2017 роках має намір реконструювати газоочисне та аспіраційне обладнання на $2 млн
Побузький феронікелевий комбінат у 2016-2017 роках має намір реконструювати газоочисне та аспіраційне обладнання на $2 млн

Єдине в СНД і Східній Європі підприємство, що випускає феронікель з збіднених окислених руд Побузький феронікелевий комбінат оголосив про початок реалізації чотирьох проектів, спрямованих на поліпшення екологічності виробництва.

"У першому півріччі ми провели масштабний ремонт трубчастих обертових печей №2 і №3, а також рудно-термічної печі №1. Вартість цих робіт склала близько 46,2 млн. грн", - повідомив гендиректор Побузького феронікелевого комбінату Олег Беспалов.

Крім того, Беспалов повідомив, що за умови збереження стабільних тарифів на електроенергію і залізничні перевезення, комбінат має намір встановити піч-ківш на заміну двом більш застарілим конвертерам, з чотирьох працюючих на комбінаті. Також керівництво ПФК має намір побудувати на печах газоочисні системи з сучасними рукавними фільтрами. Реалізація цих проектів дозволить підвищити ефективність роботи підприємства, а також знизити нанесення шкоди навколишньому середовищу.

"На сьогоднішній день комбінатом розроблені чотири проекти з реконструкції газоочисного та аспіраційного обладнання, які вже пройшли екологічну експертизу", - поділився планами на майбутнє генеральний директор ПФК.

За його словами реалізація запланованих заходів дозволить забезпечити подальше зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Загальна вартість програми понад $2 млн.

Дана програма реконструкції стане черговим етапом модернізації виробництва та впровадження і сертифікації на комбінаті системи екологічного менеджменту відповідно до добровільного міжнародного стандарту ISO 14001, яка включає вимоги щодо ведення постійного поліпшення і вдосконалення. Комбінат вже практично рік працює за цією системою і може тільки позначити плюси щодо зменшення порушень з питань екології.

Перевірка, проведена в липні державною екологічною інспекцією в Кіровоградській області показала, що комбінат працює без перевищень викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, згідно виданого дозволу Міністерства екології та природних ресурсів України.

З моменту входження Побузького феронікелевого комбінату до складу міжнародної інвестиційної групи Solway комбінат активно інвестує в екологічні програми. Так 9,6 млн грн інвестовано в систему газоочищення, що дозволило знизити викиди в атмосферу шкідливих речовин. Тільки за останні п'ять років валові викиди комбінату значно скоротилися - з 5730,286 тонн у 2010 р. до 3796,746 тон в 2015 р. А скиди відпрацьованих вод в Південний Буг зведені до нуля - комбінат на даний момент працює по замкнутій системі водопостачання.

Тільки в січні-червні поточного року сумарні інвестиції в зниження викидів в атмосферу склали 1,1 млн грн. Також проводяться роботи з рекультивації колишніх кар'єрів в районі смт. Побузьке

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші