План Фонду Маршалла. Хто і як оплатить українське відновлення

Дослідницька організація Німецький фонд Маршалла США (GMF) спроектувала процес відновлення України з рекомендаціями для західних донорів
 

Журналіст стрічки новин
План Фонду Маршалла. Хто і як оплатить у…
www.gmfus.org

Документ GMF охоплює управлінсько-політичні, фінансові і правові питання, повідомляє Depo.ua з посиланням на "ДС".

Серед організаційних порад – створити міжнародну платформу RecoverUkraine, головну роль в якій спершу відіграватиме G7, а з часом – Євросоюз. Архітектура платформи має бути узгоджена з Національним планом відновлення, представленим українським урядом у Лугано, який визначає пріоритети та напрямок євро інтегрованої модернізації країни.

Попри невизначеність з тривалістю війни, у GMF окреслили чотири стадії відновлення України: негайна допомога (зокрема, на відбудову критичної інфраструктури); реконструкція (заохочення ринкових механізмів до процесу розподілу коштів, фундаментальні інвестиції в інфраструктуру); модернізація (впровадження структурних змін в економіці, покращення технологій, діджиталізація і залучення прямих іноземних інвестицій), приєднання (пожвавлення інвестицій, спрямованих на вступ України до ЄС).

Серед пропозицій щодо фінансування українського відновлення виділяються такі: надання Україні кредиту від МВФ на $15-20 млрд до кінця року (можливо, під часткові гарантії ЄС), покриття більшої частини дефіциту бюджету (кілька десятків мільярдів доларів на рік) коштом країни-донорів та міжнародних фінансових організацій; пріоритизація грантової (безповоротної) допомоги; надання гарантій від західних урядів на приватні інвестиції в Україну. А от арештовані російські активи (зокрема $300 млрд центробанку) можуть стати джерелом часткового фінансування українського відновлення лише в перспективі, бо зараз не існує дієвого міжнародного механізму для конфіскації цих коштів.

Однак, як пише "ДС", аналітики GMF поки що дуже туманно уявляють майбутнє української економіки з погляду її структури, а інтеграція в їхні пропозиції Національного плану відновлення автоматично враховує і його недоліки, як-от недостатню увагу до стимулювання технологічних виробництв з високою доданою вартістю, не кажучи вже про створення нових галузей.

Докладно про цей погляд на організацію та фінансування відновлення України читайте в статті Олексія Шевніна для "Ділової столиці" "План Маршалла" від Фонду Маршалла. На що хочуть перетворити Україну після війни".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme