Підвищення "мінімалки" обійдеться держбюджету у 4 млрд: Звідки візьмуть ці кошти

Підвищення зарплат та посадового окладу працівників бюджетної сфери коштуватиме бюджету 4 мільярда гривень
 

Про це повідомляють аналітики Центру аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки, передає Depo.ua з посиланням на ЕП.

Зазначається, що майже половина цієї суми витрат на зарплати – це додаткові потреби на фінансування зарплат в освіті, що буде зумовлено підвищенням МЗП та посадових окладів, ще третина  - в охороні здоров’я. Це – ті сектори, де працює найбільше бюджетників.

Частину видатків планують профінансувати за рахунок коштів, зекономлених на обслуговуванні держборгу (через курсові коливання потреби на обслуговування зменшились на 3,46 млрд грн.).

Ще частина видатків (0,54 млрд грн) – "чисте" збільшення видатків бюджету, які Мінфін пропонує фінансувати за рахунок збільшення надходжень від ПДФО (на 0,46 млрд грн) та від ПДВ (на 0,08 млрд грн).

 

Дане збільшення планових надходжень та видатків на зарплати очікується попри те, що, згідно з даними Держказначейства, за січень-липень 2020 року доходи державного бюджету є на 30,4 млрд грн менше, ніж планувалося. Тобто бюджету не вистачає цієї суми, аби профінансувати вже ті видатки, які закладено у поточний бюджет.

Аналітики зазначають, що враховуючи додаткові витрати бюджету на дане підвищення, можна зробити висновок, що підвищення МЗП та посадових окладів в бюджетній сфері на 1% призводить до 683 млн грн додаткових витрат із Державного бюджету.

Нагадаємо, 14 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що у 2021 році мінімальна зарплата українців має становити 6,5 тисяч гривень.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme