Під "каток" санкцій США потрапив російський банк, який "годував" Асада

Банк "Російська фінансова корпорація" (РФК), який минулого тижня потрапив під американські санкції, є головною установою для проведення розрахунків між Сирією і Росією

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Bell.

Мінфін США обґрунтував включення РФК в санкційні списки тим, що цей банк належить Рособоронекспорту, ​​який за десятиліття поставив в Сирію зброю на мільярди доларів, а також надавав матеріальну, фінансову та технологічну підтримку уряду країни.

РФК орієнтований на співпрацю з великими корпоративними клієнтами і обслуговування їх зовнішньоторговельних операцій. Його головні клієнти – контрагенти держкорпорації Ростех, в яку входить і "Рособоронекспорт".

За розміром активів банк посідає на Росії 186 місце, за станом на березень вони становили трохи більше 14,4 млрд рублів.

У минулому році через американські санкції російський уряд вирішив створити опорний банк для оборонно-промислового комплексу. РФК претендував на цю роль, але після санації вибрали інший більший за нього банк.

З Сирією працював в основному РФК. До недавніх пір продовжувати працювати з Сирією збиралися ще, як мінімум, два російські банки. Втім, обидва вони вже не існують.

Зокрема, "Темпбанк", який проводив платежі між Сирією і Росією, в минулому році потрапив під санкції США, за підтримку режиму Башара Асада його відключили від системи SWIFT, а минулої осені ЦБ відкликав у нього ліцензію за модель бізнесу, орієнтовану на обслуговування інтересів власників.

Другим потерпілим став "Русский международний банк". У вересні 2017 року банк оголосив, що планує організувати стабільну, прозору систему міжнародних розрахунків з Сирійською Арабською Республікою в партнерстві з Республіканським банком з Південної Осетії, але зробити це не встиг. Буквально через кілька тижнів після цього оголошення Центробанк відкликав у банку ліцензію за високо ризиковані кредитування.

Нагадаємо, 6 квітня США внесли до списку санкцій 38 російських бізнесменів і 15 компаній.

Після цього курс рубля продовжив стрімко падати в ціні на геополітичних ризиках після введення минулого тижня нових санкцій США щодо 38 російських бізнесменів і 15 компаній.

9 квітня падіння звичайних акцій "Сбербанку" Росії на торгах Московської біржі перевищило 20% (їхня вартість локально опускалася до 205 рублів за штуку, мінімум з 8 листопада 2017 року).

За даними Bloomberg, 26 з 27 найбагатших росіян, які включені в індекс мільярдерів агентства, загалом втратили протягом 9 квітня $16 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme