ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Окупанти виснажують захоплений "Чорноморнафтогаз" "до краю"

Захоплена Росією в Криму компанія "Чорноморнафтогаз" на сьогодні виснажує ресурси газу на родовищах і поступово скорочує видобуток "блакитного" палива

Depo.Гроші
13 вересня 2017 17:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє НАК "Нафтогаз України" на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Зараз кримський "Чорноморнафтогаз" працює на виснаження, на знищення. Видобуток на родовищах падає... Росії побудувала газопровід в Крим з боку Росії, щоб качати газ звідти", - сказала голова правління компанії "Чорноморнафтогаз", яка перереєструвалася в Україні, Світлана Нєжнова.

"Шельф розвивати дорого. Запаси родовищ Штормове і Архангельське (знаходяться в Чорному морі) виснажуються. Необхідна інтенсифікація цих свердловин, а це вимагає великих вкладень", - заявила вона.

Також Нєжнова додала, що співробітники українського "Чорноморнафтогазу" періодично випливають в море разом з прикордонниками та фіксують факти переміщення захоплених Росією двох бурових платформ, а також факти видобутку газу за допомогою цього обладнання.

"Окупанти дуже нервують, коли ми підходимо до наших бурових платформ. Вони на цих бурових і на наших кораблях намалювали прапор Росії. Було брязкання мускулами, залізом. Було випробування, у кого першого здадуть нерви - у нас або у них", - зазначила голова компанії.

"Чорноморнафтогаз" входить до складу НАК "Нафтогаз України" і спеціалізується на розвідці і видобутку нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів.

На балансі компанії перебувають 17 родовищ, з яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтових. Сумарні запаси всіх родовищ на сьогоднішній день становлять: по природному газу - 58,56 млрд куб м, по газовому конденсату - 1231 тис тонн, по нафті - 2530 тис тонн.

Нагадаємо, що всупереч нормам міжнародного морського права Росія шукає газ в українській акваторії Азовського моря.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.