Офшорна фірма хоче захопити держкомпанію з видобутку бурштину

Офшорна британська компанія Thamesvest LTD намагається стати єдиним власником боргів державної компанії "Укрбурштин", яка 10 років перебуває у процесі банкрутства
Depo.Гроші
26 серпня 2015 16:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з повідомлення материнської компанії "Укрбурштина" - "Українські поліметали", доручення перевести боргові права на цю компанію від нинішніх кредиторів отримала арбітражний управляючий Олена Левкович. Водночас Міністерство економічного розвитку і торгівлі вимагало припинити процедуру банкрутства "Укрбурштина" та повернути його під контроль держави.

Активіст "Автомайдану" Олексій Гриценко на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив, що засідання рівненського суду у цій справі відбулося у середу, однак безрезультатно перенесено на 7 жовтня.

Компанія Thamesvest LTD була зареєстрована у Лондоні 7 липня цього року. Її власниками є три офшорні фірми, а уставний капітал - 4 фунти стерлінгів. Керівником компанії зазначений директор за наймом Марк Райнер, який, за даними ресурсу CompanyCheck наразі керує сімома компаніями.

Підставою для банкрутства "Укрбурштину" був борг розміром 7,2 млн грн. В "Українських поліметалах" стверджують, що це мізерна сума порівняно з тими обсягами бурштину, які компанія регулярно видобуває, а сама процедура банкрутства є прикриттям для позбавлення держави контролю над підприємством і передачі його у приватні руки.

Нагадаємо, 4 серпня за результатами проведених спільних слідчих дій правоохоронними органами Рівненської області вилучена найбільша партія бурштину-сирцю. Мішки з 2,6 тонн необробленого сонячного каменю були знайдені в мікроавтобусі Mercedes-Benz Sprinter, який був припаркований біля одного з приватних підприємств у Рівному.

У свою чергу, в "Укрбурштині" заявили, що вилучені правоохоронцями 2,6 тонни бурштину належать підприємству, і що компанія буде судитися за "сонячний камінь".

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.