Новий голова МОЗ розповів про перспективи страхової медицини в Україні

Україна поки не готова до переходу на повністю страхову медицину
Depo.Гроші
4 грудня 2014 15:16
ФОТО: depo.ua
Новий голова МОЗ розповів про перспективи страхової медицини в Україні
Новий голова МОЗ розповів про перспективи страхової медицини в Україні

Таку думку в інтерв'ю порталу «Дело» обґрунтував новопризначений міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі, передає ДеПо.

«Зараз я не бачу готовності України повністю переходити на страхову медицину, бо зараз більше коштів витрачається на збереження інфраструктури, а не на сервіс. В таких умовах не погодиться працювати жодна страхова компанія», - пояснив він.

Міністр вважає, що українська медицина може працювати в трьох різних форматах.

«Це може бути страхова медицина, госпрозрахунок, платна медицина, в якій тарифи будуть встановлюватися міністерством. Всі три варіанти можуть існувати паралельно. Головне, щоб система охорони здоров'я отримала більше доходів, і не тільки від держави», - сказав Квіташвілі.

Він зазначив, що нові принципи роботи системи охорони здоров'я мають бути закладені в бюджеті-2015.

«Гроші мають виділятися на пацієнта, а не на ліжко-місце; система має бути відкритою; у пацієнтів має з'явитися вибір», - додав він.

Крім того, Квіташвілі заявив, що ціни у київських аптеках на 40% вищі, ніж в Тбілісі. Знизити їх можна, скасувавши обов'язкову реєстрацію ліків, які вже пройшли сертифікацію в Євросоюзі та США.

Міністр також заявив, що вважає своїм першочерговим завданням знищення корупції на тендерах.

Він пообіцяв, що перші результати реформ у системі охорони здоров'я будуть помітні вже у наступному році.

Довідка. Страхова медицина - форма медичного обслуговування населення з оплатою такого обслуговування із страхових фондів, які формуються з бюджетних асигнувань та внесків підприємств і громадян. Однак зараз в Україні, згідно з Конституцією, медицина безкоштовна.