Нові ліцензійні умови для лотерей не вирішують головного питання - прозорості ринку

Нові ліцензійні умови діяльності лотерейних операторів, які сьогодні просуваються Міністерством фінансів України, не вирішують головного питання для цього ринку - питання прозорості та контролю з боку держави. І робиться це не дарма, адже прозорість дуже не вигідна тим, хто намагається протягнути на ринку тіньові схеми

Таку думку в інтерв'ю "ЗН" висловив президент провідного лотерейного оператора України компанії М.С.Л. Георгій Ложенко.

"Найголовніше, що у проекті нових ліцензійних умов щодо прозорості нічого не сказано. Немає там і системи, що дозволяє контролювати рух грошей, немає і контролю за виплатою виграшів", - розповів Ложенко про недоліки цього документа.

На його думку, такий підхід Мінфіну пов'язаний з тим, що деяким зацікавленим чиновникам просто не вигідно, щоб ринок був контрольованим.

"Давайте розрізняти загальне поняття "влада" та волю конкретних чиновників, які уповноважені приймати рішення, але роблять це не завжди в інтересах держави. Їм вигідна темна історія та красиві гасла: "Ми зачистимо ринок від тих, хто не має права на проведення ігор", "Ми легалізємо його". Біда тільки, що від зачистки ринок прозорішим не стане, тому що все одно залишаться питання руху грошей, їхньої інкасації. А ще — на які розрахункові рахунки гроші потрапляють і як виграші виплачуються. Нарешті, найголовніше — як сплачуються податки", - пояснив Ложенко.

Між тим, саме прозорість, на думку Ложенко, вважається основою лотереї, тим, на чому тримається довіра до неї людей.

"Все починається з прозорості. Що завгодно можна регулювати, які завгодно можна вводити податки, але неможливо оцінити правильність цих рішень, якщо немає прозорості", - пояснює Ложенко.

Прозорість ж, на думку президента М.С.Л., дуже не вигідна компаніям, що ставлять на перше місце можливість швидко заробити на людях, а також тим, хто за ними стоїть.

"Загнавши нас в санкції й задавивши податками, усіма можливостями прагнуть знищити нашу систему прозорості, тому що вона є еталоном для порівняння. А це заважає. Мета - домогтися відходу нашої компанії з ринку... Наша компанія у 2014 р. підготувала бізнес-план на три наступних роки. У 2015 р., за нашими розрахунками, надходження до бюджету від компанії М.С.Л. повинні були складати 1,6 млрд грн., у 2016 р. ця сума мала подвоїтися, а в нинішньому році М.С.Л могла б сплатити близько 6 млрд грн. Не думаю, що ці гроші полетіли на Місяць. Вони знаходяться в країні, просто мають іншу реальність... Уявляєте, якби нас не пресували й М.С.Л. згенерувала стільки грошей до держбюджету, а інша компанія дала б тільки 50 млн, були б питання до останньої компанії? Звичайно. Тому й прибирають еталон з ринку як можна швидше. Не хочуть прозорості", - резюмував Георгій Ложенко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme