Новий ринок електроенергії: Ціна для промисловості зросла на 30%

Середньозважена ціна електричної енергії для промислових споживачів в умовах нового оптового ринку за підсумками перших десяти днів роботи нової моделі зросла на 30% порівняно з ціною в червні

Про це повідомив глава НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук на прес-конференції, передає Depo.ua з посиланнм на "Інтерфакс-Україна".

"Якщо ми подивимося на реальні цифри першої декади, то зростання ціни для промислових споживачів набагато вище раніше озвучених прогнозів уряду на рівні 6,8%. Ми і регулятор прогнозували на рівні 40% і 42%. Фактичне зростання ціни для промспоживачів, приєднаних до мережі "Укренерго", або приєднаних за першим класом напруги до ОСР, в першій декаді липня становить 30 ", - сказав Ковальчук.

Він наголосив, що ця різниця буде продовжувати зростати, якщо не внести зміни.

За даними "Укренерго", середньозважена ціна без урахування тарифу оператора системи розподілу, а також без урахування маржі постачальника електроенергії становила близько 2,08 тис. грн за МВт-год (без ПДВ), що на 30% більше червневої ОРЦ на рівні 1,62 тис. грн за МВт-год.

Дана розрахована сума є усередненою для споживачів першого і другого класу.

На думку Ковальчука, основною причиною значного зростання є неправильна модель покладання публічних спеціальних зобов'язань і на НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" з постачання електроенергії населенню, і на "Укренерго" щодо компенсації вартості "зеленої" енергії.

"НАЕК "Енергоатом", який в попередні періоди виробляв найдешевшу енергію, був повністю виключений з ринку двосторонніх договорів для промислових споживачів. Якби "Енергоатом" був в ринку, а на "Укренерго" були покладені зобов'язання компенсувати ''зеленим", зростання було б набагато меншим. Можна було б говорити про зміну ціни на кілька відсотків", - сказав Ковальчук.

Нагадаємо, 5 липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що новий ринок електроенергії працює, тарифи на електроенергію не зросли.

Довідка: Новий ринок електричної енергії, який функціонуватиме у відповідності із стандартами ЄС, запроваджено 1 липня 2019 року, згідно Закону України "Про ринок електричної енергії". Відповідно до закону, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу наперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок. Запровадження ринку є зобов’язанням України в рамках імплементації норм Третього енергопакету ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme