Нацбанк вводить монету "Холодний Яр"

Національний банк вирішив ввести пам'ятну монету "Холодний Яр" з 15 квітня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Монета присвячена історичній місцевості, в центрі якої розташований Свято-Троїцький Мотронинський монастир.

Холодний Яр - лісовий масив (Кам'янський район Черкаської області), де серед пам'яток природи відомим є тисячолітній дуб, названий на честь Максима Залізняка.

Ця територія зберегла багато археологічних пам'яток різних епох.

Саме з Холодного Яру почався навесні 1768 соціальний та національно-визвольний рух 1768-1769 рр. на Правобережній Україні - Коліївщини.

В 1840-х роках тут побував Тарас Шевченко, який згадує про Холодний Яр у поетичних творах "Гайдамаки" і "Холодний яр".

У 1919-1922 роках під прапором Української Народної Республіки діяли повстанці Холодноярської Республіки.

На аверсі монети в центрі на матовому колі розміщено малий державний герб України, над яким півколом напис "Україна", під гербом позначення номіналу 5 і на дзеркальному тлі вертикальний напис "гривень", літери якого вниз розширюються, по обидві сторони від напису - зображення стовбурів дерев, угорі на дзеркальному тлі - стилізований напис півколом "Холодний яр" внизу ліворуч - рік карбування монети (2019) та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ.

На реверсі монети розміщено композицію, що символізує реліктовий ліс вгорі і внизу, з ракурсу погляду людини вгору, зображено дерева, вершини яких тягнуться до жовто-зеленого кола в центрі монети, ліворуч і праворуч - коні з вершниками, які символізують визвольну боротьбу часів гайдамаччини і Холодноярської Республіки; внизу серед дерев - Троїцька церква Мотронинського монастиря.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національний банк України випустив з 25 березня пам’ятні монети "Надання томосу про автокефалію Православної церкви України".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme