НБУ просить банки не обвалювати курс гривні нижче 16 грн/$

Національний банк констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України, але просить банки не послаблювати курс нижче 16 грн/$
Depo.Гроші
8 грудня 2014 15:03
ФОТО: depo.ua
НБУ просить банки не обвалювати курс гривні нижче 16 грн/$
НБУ просить банки не обвалювати курс гривні нижче 16 грн/$

Про це повідомило джерело у фінансових колах з посиланням на підсумки наради голови НБУ Валерія Гонтарева з представниками найбільших банків, передає «Апостроф» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«НБУ констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України. Завершення формування Кабміну не принесло очікуваного поліпшення... За оцінкою Нацбанку, справедливий курс ринку сьогодні в парі долар-гривня - 15,30-15,50 і його коливання можливі до 16,0 в найближчій перспективі», - сказав співрозмовник.

За його словами, НБУ в ході наради визнав, що відтік депозитів у банківській системі продовжився і склав за листопад поточного року 3,3 млрд грн, на тлі одночасного відпливу коштів з поточних рахунків юридичних осіб.

При цьому, за даними НБУ, з початку року населення зняло з рахунків у комерційних банках 124,5 млрд грн і $8,7 млрд - відповідно 22% і 37% коштів, які перебували в банківській системі країни станом на 1 січня 2014 року.

На думку НБУ, таку негативну динаміку поки подолати не вдається.

Як повідомляв ДеПо, раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що Україна більше не буде жити за фіксованим курсом. Сьогодні з главами найбільших банків у неї запланована зустріч.

Нагадаємо, що з літа гривня девальвувала на 100%.