Українцям прогнозують суттєвий спад інфляції

Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку незмінною на рівні 17% річних, що дозволить знизити рівень інфляції до запланованих показників

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку.

Регулятор зазначає, що після чотирьох підвищень облікової ставки поспіль монетарні умови наразі є достатньо жорсткими, щоб забезпечити зниження інфляції до цільових показників у середньостроковій перспективі.

За даними НБУ, в березні споживча інфляція продовжила уповільнюватися і становила 13,2% у річному вимірі. Водночас інфляція була вище цілей Національного банку. Базова інфляція також залишалася значною (9,4% р/р).

Нацбанк прогнозує, що протягом 2018 року інфляція буде поступово уповільнюватися – до 8,9% у грудні, проте залишатиметься вищою за цільові орієнтири.

"У подальшому інфляція продовжить знижуватися завдяки збереженню жорсткої монетарної політики, збільшенню пропозиції продуктів харчування та уповільненню імпортованої інфляції", - пояснюють в НБУ.

У результаті інфляція повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року і становитиме 5,8% на кінець наступного року. У 2020 році вона уповільниться до 5%, що відповідатиме центральному значенню цільового діапазону.

За інформацією Нацбанку, основною причиною високої інфляції було подальше стрімке зростання цін на продукти харчування.

"Це відбувалося внаслідок активізації експорту продовольства на тлі зменшення обсягів виробництва окремих категорій сільськогосподарської продукції. Також підтримувало інфляційний тиск продовження зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці. На цінах позначилося і швидке відновлення споживчого попиту внаслідок підвищення соціальних стандартів. Відповідно, залишалися високими й інфляційні очікування окремих груп економічних агентів", – повідомили в НБУ.

Нагадаємо, у січні поточного року споживча інфляція в Україні прискорилася до 14,1% в річному еквіваленті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme