НБУ планує й надалі підвищувати облікову ставку

Ризики інфляції в Україні посилилися і для послаблення фундаментального інфляційного тиску та збалансування очікувань Національному банку України доведеться й надалі підвищувати облікову ставку
 

Журналіст відділу новин

Про це йшлося під час засідання Комітету з монетарної політики (КМП) щодо рівня облікової ставки 3 березня, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Під час засідання наголосили, що ціни на світових товарних ринках, зокрема на енергоносії та продовольчі товари, зростають стрімкіше, ніж очікувалося. Також збільшується інфляційний тиск з боку країн-торговельних партнерів через активізацію їх економік та девальваційні ефекти в окремих країнах.

За даними НБУ, внутрішній фундаментальний тиск теж очікувано посилився. Так, незважаючи на жорсткі карантинні обмеження, роздрібний товарооборот у січні зріс на 3,5% р/р. Суттєво, порівняно з минулим роком, збільшилися витрати українців на купівлю товарів в інтернет-магазинах. Інфляційні очікування лишаються завищеними.

"Члени КМП погодилися, що для послаблення фундаментального інфляційного тиску та збалансування очікувань Національному банку доведеться й надалі підвищувати облікову ставку", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 3 березня 2021 року НБУ підвищив облікову ставку до 6,5% з огляду на пришвидшену інфляцію на початку 2021 року.

Раніше, 12 червня 2020 року, НБУ знизив облікову ставку з 8,0% до 6,0% річних, після чого зберігав її на цьому рівні.

Довідка: Облікова ставка – це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку. Облікова ставка є основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme