НБУ дозволив банкам купувати валюту у іноземних інвесторів

Національний банк України (НБУ) дозволив уповноваженим банкам здійснювати купівлю іноземної валюти, яка приходить від іноземних інвесторів для збільшення їх статутних капіталів
Depo.Гроші
15 квітня 2015 10:42
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в опублікованій на сайті регулятора постанові "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (№ 248), передає depo.ua

Зокрема зміни стосуються постанови Правління НБУ від 31 березня 2014 р. №182 "Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів".

Цей документ тепер доповнено новим пунктом де йдеться про те, що дозволена уповноваженим банкам купівля іноземної валюти у іноземних інвесторів допускається в сумі, що не перевищує або дорівнює об'єму валютних резервів, які на дату проведення цієї операції не включені в розрахунок загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції.

Згідно з постановою, уповноважені банки, які проводять згадану операцію, повинні включати в розрахунок загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції резерви більше встановленого в графіку відсотка в розмірі, еквівалентному розміру викупленої іноземної інвестиції.

Постанова опублікована 14 квітня 2015 І набирає чинності з 15 квітня 2015 р.