Національна китайська корпорація CNBM провела низку зустрічей в Україні

Керівництво Китайської Національної Групи Корпорацій по будівельним матеріалом СNBM (СНБМ) спільно з Радником Канцелярії з торговельно-економічних питань при Посольстві Китайської Народної Республіки в Україні провело низку зустрічей з керівництвом профільних Комітетів і державних відомств у сфері енергетики
Depo.Гроші
19 березня 2015 13:46
ФОТО: depo.ua
Національна китайська корпорація CNBM провела низку зустрічей в Україні
Національна китайська корпорація CNBM провела низку зустрічей в Україні

Китайська делегація зустрілася з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері електроенергії та комунальних послуг (НКРЕКП). Також члени делегації виступили на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та провели зустріч в Антимонопольному Комітеті України, повідомляє «РБК-Україна».

Міністерство палива та енергетики України в черговий раз не змогло прийняти китайську делегацію, пославшись на велику завантаженість керівництва. Як відомо, саме керуючись рекомендаціями Міненерговугілля, НКРЕКП приймала рішення ретроспективно зменшити «зелені» тарифи.

У компанії СНБМ заявили, що розуміють складне економічно-політичне становище, в якому опинилася Україна, але вважають, що, незважаючи на всі складнощі, гарантії інвесторам повинні бути збережені. І тариф для вже введених в експлуатацію станцій повинен бути на колишньому рівні. Як повідомили в СНБМ, незважаючи на неодноразові звернення та запевнення української влади, що гарантії інвесторам будуть дотримані, тариф для вже побудованих сонячних станцій знизили на 55%, що порушує умови, при яких компанія входила на ринок України.

Китайські компанії повірили в Україну, в її енергетичний сектор, вклали великі інвестиції і сподіваються на виважене розв'язання проблеми порушення гарантій.

СНБМ є одним з найбільших гравців ринку відновлюваної енергетики в Україні. Загальна сума інвестицій компанії в сонячну енергетику України склала близько 1 млрд. дол. США, а потужності компанії в Україні становлять 1000 МВт.

Як повідомлялося раніше, рішення НКРЕКП про зниження «зеленого» тарифу для вже генеруючих об'єктів відновлюваної енергетики (ретроспективне зниження), викликали подив у представників галузі та міжнародних інвесторів. Такі дії Комісії були сприйняті як непослідовна політика держави в сфері ВДЕ, і серйозно підірвали довіру інвесторів.