Нацбанк здешевив кредити

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки до 19% річних
Depo.Гроші
21 квітня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила глава регулятора Валерія Гонтарева, повідомляє depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Це стало можливим завдяки істотного послаблення ризиків для цінової стабільності", - зазначила глава НБУ.

За даними регулятора, таке рішення зумовлене необхідністю підвищити ефективність інструментарію для реалізації монетарної політики за режиму інфляційного таргетування. "У березні 2016 року, як і очікувалося, тривала тенденція до уповільнення інфляції, рівень якої досяг 20,9% у річному вимірі. Також продовжилося зниження базової інфляції - до 15%. В цілому споживча інфляція в І кварталі 2016 року становила 1,6%, що менше від очікувань Національного банку", - пояснюють у НБУ.

Нацбанк також зберіг незмінним прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року, що збігається з його інфляційними цілями.

Як повідомляє Нацбанк, більшість факторів, які зумовили інфляцію нижче від прогнозу в I кварталі, мають короткостроковий характер. Протягом наступних кварталів з високою ймовірністю їх вплив може нівелюватися. У той же час дезінфляційний тренд буде підтримувати проведення виваженої фіскальної політики і ефект від посилення обмінного курсу гривні в березні-квітні 2016 року.

Правління НБУ також зберегло прогноз темпів зростання реального ВВП - 1,1% у 2016 році і 3% у 2017 році. Крім того, прогноз дефіциту поточного рахунку майже не змінився порівняно з попередніми оцінками (2,3 млрд дол США, або 2,7% ВВП в 2016 році і 1,8 млрд дол США, або 1,9% ВВП у 2017 році).

Також повідомляється, що в разі подальшого зниження ризиків для цінової стабільності, у тому числі після успішного завершення іншого перегляду Програми розширеного фінансування МВФ, Нацбанк продовжить пом'якшення монетарної політики.

Довідка: Облікова ставка НБУ - процентна ставка, за якою він надає кредити комерційним банкам. Це один з монетарних інструментів, за допомогою якого регулятор встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період і є основною процентною ставкою. Суть у тому, що при більш дорогих кредитах бізнес проводить менше інвестицій, зменшуються загальні витрати і внаслідок цього гальмується інфляція.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші